Romantyczny zimowy wypoczynek w Krakowie

Zimowa przerwa świąteczna to czas, gdy w końcu można planować jakiś wypoczynek dla dwojga. Kraków to miejsce, które daje wiele możliwości. Można tu planować swój wypoczynek świąteczny. Co więcej, w zimie nie trzeba obawiać się tego, że spotkamy ogromną liczbę turystów, którzy będą ten wypoczynek znacząco zakłócać. Zwłaszcza jeśli jest to romantyczny wyjazd dla dwojga.

Hotel Estera

Nocleg na krakowskim Kazimierzu

Decydując się na spędzenie urlopu zimowego w Krakowie, warto wybrać hotel o niezwykłym klimacie. Takim miejscem jest Hotel Estera, mieszczący się przy ul. Estery 6, w Krakowie (tel: 12 354 37 77). Hotel ten znajduje się w samym sercu magicznej dzielnicy Krakowa, jaką jest Kazimierz i łączy ze sobą tradycję z nowoczesną elegancją. Wybór odpowiedniego noclegu zapewni parze komfortowy odpoczynek po intensywnych atrakcjach w ciągu dnia. A także będzie dopełnieniem ich wspaniłej podróży. Dodatkowo w Hotelu Estera można wybrać dedykowaną ofertę specjalną, dopasowaną do charakteru wyjazdu. Oferty specjalne można znaleźć na stronie https://hotelestera.pl/oferty-specjalne, gdzie widnieje pakiet dla dwojga, przeznaczony dla par spędzających romantyczne chwile w Krakowie. Będzie to idealny pakiet dla osób, które cenią sobie wygodę podczas urlopu, a także pragną celebrować wyjątkowe momenty. 

Wypoczynek dla aktywnych

Aktywne osoby zapewne będą chciały wykorzystać wypoczynek na pływaniu i łyżwiarstwie. Takiego typu aktywności pomagają zbliżyć się do siebie, więc są doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą w jakiś sposób poprawić wzajemne stosunki i zacieśnić swoje więzi. Jeśli chodzi o lodowisko, to warto wybrać się na Błonia w Krakowie, gdzie znajduje się ogromna łąka służąca za lodowisko. Jeżeli jednak wybór pada na basen, wtedy warto przyjrzeć się Aqaparkowi w Krakowie, który oferuje różnego rodzaju atrakcje dla całej rodziny, więc jest idealnym miejscem na wypoczynek.

Atrakcje dla miłośników muzeów

Kraków to miejsce, w którym muzeów jest pod dostatkiem, więc każdy miłośnik muzeów znajdzie coś dla siebie. Świetnym wyborem będzie zwiedzanie podziemii na rynku głównym w Krakowie. To uniwersalny wybór, który każdemu powinien odpowiadać. Kolejnym wyborem, chociaż bardziej skierowanym do młodszych jest muzeum figur woskowych.

Hotel Estera Kazimierz

Romantyczny spacer

Chociaż spacer nie jest zarezerwowany tylko dla par, to można by się pokusić o stwierdzenie, że jest to idealny wybór dla dwojga, jeśli cenią sobie trochę więcej prywatności. Spacer zimą może być bardzo urokliwy, ponieważ otoczenie roztacza wówczas wyjątkowy klimat. Przykładowymi miejscami, które idealnie będą się nadawać na spacer, są np: spacery po Bulwarach Wiślanych czy też po Parku Jordana.

Wyjazd poza okolice Krakowa

Kraków oferuje nam wiele atrakcji i nie sposób wybrać, mając ich tak wiele do wyboru, można również pomyśleć o wyjeździe poza Kraków. Mowa tutaj o Paczółtowicach. To wioska, która znajduję się około 30 kilometrów od Krakowa. Jest do idealny wybór dla miłośników zimowych krajobrazów. Znajdziemy tu również stok narciarski, a także można odbyć przejażdżkę kuligiem, a nawet psim zaprzęgiem.

Romantyczna kolacja w centrum Kazimierza 

Kraków to miasto słynące z pysznego jedzenia, dlatego odwiedzając to historyczne miasto warto odwiedzić jego najlepsze restauracje. Jedną z nich jest restauracja Esterante, która łączy smaki kuchni żydowskiej z elementami kuchni fusion. To miejsce będzie idealne zarówno do organizacji romantycznej kolacji, rodzinnej uroczystości czy nawet spotkania biznesowego. 

Atrakcje również po świętach

Nie jest powiedziane, że wraz z zakończeniem świąt atrakcje dobiegną końca. Co prawda nie można już pójść na świąteczne targi, ale z powodzeniem można oglądać szopki bożonarodzeniowe, znajdujące się w Krakowie. Muzeum historyczne w Krakowie pozwala na zwiedzanie aż do 24 lutego. Warto również wspomnieć o tym, że to muzeum mieści się na ulicy Lubicz 6.

Wybierając się na romantyczny zimowy wypoczynek dla dwojga, mamy do wyboru wiele atrakcji. Możemy wybrać wycieczki po muzeach, lodowisko, basen, spacery czy wybrać się na wycieczkę do Paczółtowic. Każdy powinien wybrać zgodnie ze swoimi preferencjami.

No thoughts on “Romantyczny zimowy wypoczynek w Krakowie”

Leave your comment

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.

Wszelkie prawa zastrzeżone.