Nowoczesna flebologia na pomoc schorzeniom nóg

Rozwój medycyny estetycznej to szansa dla wielu osób na rozwiązanie problemów, z którymi borykają się często całymi latami. Żylaki na nogach oraz występowanie obrzęku limfatycznego to bez wątpienia dolegliwe, oraz niebezpieczne dla zdrowia schorzenia. W poniższym artykule scharakteryzowane zostały metody ich leczenia, które odmienić mogą życie wielu osób.

Ból nóg przed leczeniem obrzęku limfatycznego w klinice Genesis

Czym jest obrzęk limfatyczny?

Obrzęk limfatyczny to dolegliwość wymagająca kompleksowej diagnozy i metody leczenia. Przyczyną tego schorzenia jest upośledzenie pracy układu limfatycznego, które powodowane może być wrodzoną niewydolnością limfatyczną, uszkodzeniem węzłów chłonnych lub naczyń limfatycznych. Cechą dolegliwości jest fakt, że obrzęk limfatyczny może pojawia się z opóźnieniem czasowym. W specjalistycznym języku medycznym takie zjawisko określane jest nazwą kompensacji organizmu. Na początku występujące obrzęki na powierzchni skóry są małe oraz bardzo blade, dlatego niezwykle ważne jest postawienie właściwej diagnozy i rozpoznanie problemu. Potrzebne jest Ci leczenie obrzęku limfatycznego Kraków pod okiem specjalistów? Zapisz się na konsultację już dziś.

Leczenie obrzęku limfatycznego

Nieleczone obrzęki doprowadzić mogą do powstania zwłóknień tkanek. Z czasem obrzęki stają się coraz większe, skóra staje się twarda oraz szorstka. Wyspecjalizowany zespół lekarzy potrafi ułożyć kompleksowy plan leczenia odznaczający się szerokim zakresem pozytywnego wpływania na organizm. Metoda leczenia może przybierać więc różne formy i być dostosowana do indywidualnych cech osoby poddawanej leczeniu. Dlatego tak ważne jest wybranie kliniki, która oferuje najwyższej jakości usługi.

Żylaki nóg leczone w Klinice Genesis

VenaSeal - zabieg klejenia żył

VenaSeal to nowoczesny zabieg zakresu medycyny estetycznej, którego założeniem jest klejenie żył. Jest idealnym rozwiązaniem, które zastępuje klasyczne metody chirurgicznego usuwania żylaków na nogach. Jego dużym atutem jest fakt, że jego wykonanie trwa od 20 do maksymalnie 30 minut. Jest również bardzo bezpieczny i przeprowadzany pod szczegółowym nadzorem ambulatoryjnym. Nie wywołuje u pacjenta silnego bólu, charakteryzuje się wysokim stopniem skuteczności, nawet w bardzo trudnych przypadkach gdzie średnica żylaków wynosi powyżej 10 mm. Chcesz dowiedzieć się więcej, jak wygląda zabieg klejenia żył? Przeczytaj artykuł https://klinikagenesis.pl/zabiegi/flebologia/zabieg-klejenia-zyl/ stworzony przez specjalistów z krakowskiej Kliniki Genesis.

Dla kogo zabieg VenaSeal?

Metoda ta będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które są aktywne zawodowo, ponieważ już w dniu zabiegu można bez żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia wrócić do normalnego trybu życia. Na skórze osób poddawanych zabiegowi nie występują żadne przebarwienia. Każda ingerencja w organizm człowieka wiąże się z występowaniem pewnego ryzyka, dlatego kolejnym atutem metody VenaSeal jest zniwelowanie ryzyka uszkodzenia gałęzi nerwowych, a które znajdują się blisko żylnego układu powierzchniowego. Istnieje pełna możliwość swobodnego przeprowadzenia zabiegu na dwóch nogach jednocześnie. Mała inwazyjność oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne wpływają na minimalizację ryzyka powikłań. Szybkość zabiegu, bezpieczeństwo oraz możliwość natychmiastowego powrotu do codziennej aktywności zawodowej to najważniejsze atuty tej metody.

 
 


 
 


 
 

One thought on “Nowoczesna flebologia na pomoc schorzeniom nóg”

  1. czwartek, 14 kwiecień 2022 10:43
    Schorzenia nóg są strasznym utrapieniem, sama się z nimi zmagam. Zabieg klejenia żył jest dla mnie świetny i bardzo mi pomógł. Dzięki stronie https://genesisclinic.com.pl/zabiegi/flebologia/zabieg-klejenia-zyl/ dowiedziałam się jeszcze więcej i pozwoliło mi to prawie całkiem pozbyć się żylaków.

Leave your comment

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.

Wszelkie prawa zastrzeżone.