FREE NOW, Bolt czy Uber - gdzie najlepiej rozpocząć pracę?

Na polskim rynku istnieje parę opcji, jeśli chodzi o przejazdy taksówkami. Zastanawiając się nad pracą w jednej z takich firm, warto wcześniej zorientować się, jak prezentują się zarobki w każdej z nich. Dobra wiadomość jest taka, że kierowców wciąż jest za mało - każda z firm rywalizuje o nich, chcąc jak najbardziej rozwinąć swoją działalność w Polsce.

Biuro Uber Kraków

Aplikacje FREE NOW, Bolt oraz Uber - co je wyróżnia?

Wejście na rynek firm, które połączyły kierowców z pasażerami, było prawdziwą rewolucją. Ceny przejazdów prezentują się dużo korzystniej niż w wypadku tradycyjnych taksówek. Konkurencja jest obecnie bardzo duża, lecz równocześnie coraz więcej ludzi chętniej korzysta z aplikacji. Jakie platformy działają w Polsce? Jest to FREE NOW, Bolt oraz Uber. Każda z nich działa na podobnych zasadach. Wielu taksówkarzy zdecydowała się podjąć dla nich pracę. Najczęściej wybierana jest Praca Bolt, ze względu na dużą swobodę kierowcy. Kontakt z centralą jest bardzo ograniczony. Pieniądze natomiast docierają na konto automatycznie. Zasada rozliczania się nie jest już jednak tak oczywista. Przede wszystkim, platformy pobierają prowizję, a do niej trzeba doliczyć jeszcze VAT. Do tego, należy opłacić VAT od usługi transportowej. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływu na wysokość zarobków taksówkarzy.

FREE NOW, Bolt czy Uber - gdzie są najlepsze zarobki?

Od wypłaty kierowcy pracującego dla FREE NOW, Bolta czy Ubera, trzeba odjąć prowizję brutto, a także podatek. Jakie więc są finalne zarobki, wciąż za przykład mając przychód 10000? We FREE NOW, już na czysto, jest to 7659,26 zł. W Bolt kierowca zarobi o 600 zł mniej, natomiast Praca Uber gwarantuje aż 900 zł mniej. Tak więc widać, że to FREE NOW prezentuje się najkorzystniej jeśli chodzi o zarobki. Oczywiście nie tylko wysokość prowizji i inne naliczane opłaty się liczą. Dlatego, podejmując decyzję o wyborze firmy, należy wziąć pod uwagę dużo więcej czynników. Nie można zapomnieć o tym, aby przeanalizować, jakie wsparcie zapewnia dana firma, jakie są bonusy, a także stawki za kilometr oraz dzienna liczba kursów. Tylko analizując te wszystkie czynniki, można podjąć najlepszą z możliwych decyzję. Niezależnie od wyboru firmy, warto zdecydować się na współpracę z partnerem FREE NOW, Bolt i Uber. Polecaną firmą jest OnlyGo: https://onlygo.pl, która gwarantuje kierowcom wiele benefitów, w tym kartę MultiSport. Dzięki takiej współpracy zyskasz także bezpieczne i stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę. 

Rozliczenie taksówkarzy - jak wygląda?

W praktyce zarobki prezentują się następująco: jeśli kierowca zarobi 10000 zł w danym okresie, to należy odliczyć od tej kwoty VAT od usługi transportowej. Jest to 8%, co daje 740,74 zł. Gdzie jest najniższa prowizja? Przewagę nad konkurentami ma FREE NOW - tej firmie należy się prowizja 16%, co daje 1600 zł. Jest to kwota netto, czyli dochodzi do niej VAT, który wynosi 23% - daje to 368 zł. Prowizja brutto będzie wynosić 1968 zł. Firma to czynny płatnik VAT, dlatego podatek może zostać przez nią odliczony. Kwota 740,74 pomniejszona o 368 zł daje kwotę ostateczną, która trafi do Urzędu Skarbowego. Jest to 372,74 zł. Jeśli chodzi o Bolt i Uber, rozliczenia prezentują się podobnie, jednak Uber pobiera prowizję aż 25% netto. Wypada więc dość niekorzystnie w porównaniu z konkurencją. Bolt pobiera 22%, jednak nie odprowadza podatku w Polsce.

 

 

No thoughts on “FREE NOW, Bolt czy Uber - gdzie najlepiej rozpocząć pracę?”

Leave your comment

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.

Wszelkie prawa zastrzeżone.