Czy domek mobilny może zastąpić mieszkanie?
Obecna sytuacja gospodarcza oraz ceny mieszkań mogą stwarzać wrażenie, że każdy młody człowiek, czy też para takich ludzi, aby posiadać własne lokum, musi wziąć duży kredyt na wiele lat, by zamieszkać na tak zwanym "swoim". Taka sytuacja na pewno nie jest komfortowym rozwiązaniem, zważywszy na to, że raty kredytów w związku z aktualną sytuacją światową poszybowały w ostatnim czasie znacznie w górę. Obniża to zdolność kredytową, a to sprawia, iż jest pewna grupa ludzi, którzy na chwilę obecną nie mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie wierzytelności w placówce bankowej. Na szczęście jest alternatywne rozwiązanie, a jest nim całoroczny domek mobilny.
Czy w takich czterech kątach można mieszkać przez cały rok?
Pomimo tego, że wiele osób traktuje takie mieszkanie jako tymczasowe, czyli na przykład na to, aby spędzić w nim wakacje, to jest to mylne pojęcie. Domki holenderskie mogą stać się wygodnym lokum przez cały rok. Dodatkowo dużym atutem jest także konkurencyjna cena domku holenderskiego oraz gotowość produktu od ręki. Domki mobilne doskonale nadają się do tego, żeby mieszkać tam przez cały rok pod warunkiem oczywiście, że są solidnie wykonane oraz posiadają izolację termiczną dachu, ścian i podłóg w całości wykonaną z wełny mineralnej. Z pewnością takie lokale mieszkalne znajdziemy w propozycji przedsiębiorstwa Mobilne Domki NS: używane domki holenderskie, znajdująca się przy ul. Limanowskiej 26 w miejscowości Chełmiec (Tel: 510 328 545). Skoro już wiemy o tym, iż istnieje taka możliwość, teraz należy poruszyć kolejną istotną kwestię, a mianowicie temat pozwolenia na budowę.
Jakie pozwolenia są potrzebne na budowlę?
Procedury nie są tutaj specjalnie skomplikowane. W przypadku domku o powierzchni nieprzekraczającej 35 metrów kwadratowych jedynie co trzeba zrobić to zgłosić fakt postawienia takiego budynku w odpowiednim Starostwie Powiatowym. Przy większym metrażu jest już konieczne pozwolenie na budowę. Trzeba naturalnie wcześniej zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego oraz warunkami zabudowy. Pozwoli to na uniknięcie dodatkowych kosztów w przypadku ewentualnych zmian w projekcie.
Jak wygląda sprawa podłączenia mediów?
Odpowiedź jest prosta, tak samo jak w przypadku budynku tradycyjnego, całoroczne domki holenderskie posiadają wszystkie niezbędne instalacje oraz przyłącza, także nie ma z tym najmniejszego kłopotu. To wszystko sprawia, że wyżej wymienione domki mobilne stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem nie tylko w naszym kraju, ale również poza granicami, moda ta szczególnie szybko rozwija się choćby na terenie Słowacji. Pora przejść do ostatniego zagadnienia, czyli:
Jak wygląda transport domku mobilnego?
Używa się do tego celu specjalnego pojazdu z platformą. Potrzebne jest też zezwolenie z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na przejazd oraz odpowiedni pilotaż. Aby podczas transportowania uniknąć różnych komplikacji, odbywa się on najczęściej nocą.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Od czego zależy cena za panele fotowoltaiczne?
-
Nowe życie dla mebli
-
Jak leczyć stulejkę?
-
Arteterapia dla dorosłych i seniorów
-
Nowoczesna flebologia na pomoc schorzeniom nóg
Najnowsze wpisy:
-
Ranking hoteli w Galicji - sprawdź TOP 10 z nich
-
Najlepsze firmy sprzątające biura w Krakowie - zobacz ranking TOP 10
-
Jakie znicze palić latem?
-
Chirurg ogólny — co leczy? Najlepsi chirurdzy ogólni z Gdyni
-
Jak zorganizować wesele na plaży?