Skip to main content

Jak zorganizować wesele na plaży?

Dodaj komentarz

Wesele na plaży to szansa na ceremonię, która na zawsze pozostanie w pamięci uczestników. Cichy szum fal, rozgrzany piasek i słońce, majestatycznie chowające się za horyzontem to bowiem idealna sceneria dla najpiękniejszych miłosnych wyznań. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zorganizować wesele na plaży, koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik dla par młodych.

Jak zorganizować ślub na plaży w Trójmieście?

Czy organizacja wesela na plaży jest łatwa?

Organizacja ślubu i wesela na plaży nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Para młoda musi zadbać bowiem nie tylko o obecność mistrza ceremonii  ślubnej czy urzędnika, który poprowadzi uroczystość, ale również o wiele innych detali, warunkujących sukces całego przedsięwzięcia. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnego wsparcia. Jedną z takich ofert zobaczyć można na stronie Wesele na plaży Gdańsk, Gdynia, Sopot - The Rings Event Planners, której twórcy zadbają nie tylko o osobę prowadzącą, ale również o scenariusz uroczystości i jej odpowiednią oprawę. To szansa, by skupić się na tym, co najważniejsze – na celebracji miłości i uroczystym początku wspólnej drogi przez życie, bez konieczności troski o szczegóły ceremonii.

O czym pamiętać, organizując wesele na plaży?

Organizując ślub i wesele na plaży, należy zadbać o kilka istotnych szczegółów, dzięki którym impreza zapadnie w pamięć uczestników. Wato tutaj wymienić przede wszystkim:

  • wybór odpowiedniego miejsca, którym nie powinien być zatłoczony fragment plaży, pełen przypadkowych turystów,
  • odpowiednią oprawę – po przejściu na stronę mistrz ceremonii ślubnej zobaczyć można przykładowe realizacje. Mogą one stanowić cenne źródło inspiracji dla par młodych, decydujących się na zorganizowanie ślubu w plenerze,
  • organizację poczęstunku dla gości wraz z zapleczem, pozwalającym na kontynuowanie imprezy, również w przypadku nagłego załamania pogody.

Organizacja ślubu na plaży w Trójmieście

Jak ubrać się na ślub w plenerze?

Decydując się na ślub na plaży, warto zrezygnować z bogato zdobionych sukien, sprawdzających się na ślubnych parkietach najpiękniejszych sal balowych. W koncepcję ceremonii humanistycznych, organizowanych na świeżym powietrzu, zdecydowanie lepiej wpiszą się kreacje w inspirowanym naturą stylu boho. Zwiewne materiały i delikatne koronki to w tym przypadku doskonała alternatywa dla tradycyjnych „księżniczek”. Ważny będzie również kolor wybranych kreacji. Para młoda powinna postawić na jasne odcienie – beżowy czy szary garnitur oraz suknię w białych tonacjach. Warto zrezygnować również z przytłaczających ozdób, a fryzurę uświetnić naturalnymi kwiatami.

Ślub i wesele na plaży – jakich formalności należy dopełnić?

Organizując ślub na plaży, należy pamiętać także o dopełnieniu wszelkich formalności. Przede wszystkim będą polegać one na zgromadzeniu niezbędnych dokumentów, bez których ceremonia nie będzie mogła się odbyć. Niezwykle istotnym zagadnieniem jest też podpisanie stosownej umowy z właścicielem plaży, na której padną słowa przysięgi. Może być to miasto czy gmina, ale także i hotel lub osoba prywatna. We wszystkich przypadkach konieczne będzie uiszczenie stosownej opłaty. Na koniec warto również zadbać o nocleg dla gości, zapraszając ich z odpowiednim wyprzedzeniem, by mogli zaplanować dłuższy wyjazd.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.