Skip to main content

Obrączka z cyrkonią czy z diamentem? Podpowiadamy!

Dodaj komentarz

Wybór idealnej obrączki ślubnej to trudne zadanie, głównie z uwagi na fakt, że jest to ozdoba, która większość z nas nosi na palcu każdego dnia, przez wiele lat swojego życia. Warto więc postawić na ponadczasowy model, który będzie zachwycać jeszcze długo po ślubie i nigdy nie wyjdzie z mody. Takimi obrączkami są modele z kamieniami, które pięknie błyszczą i są ozdobą każdej ręki. Jednak czy warto stawiać na prawdziwy diament? Czy obrączka z cyrkonią to równie dobre rozwiązanie? Podpowiadamy!

Gdzie można kupić w Krakowie obrączki ślubne z diamentami?

Dlaczego obrączki ślubne z diamentami stają się tak popularne?

Wybierając obrączki ślubne, chcemy, by był to wyjątkowy model, który z dumą będziemy nosić na palcu przez całe swoje życie. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup najbardziej bogato zdobionych obrączek. Takie modele to obrączki ślubne z brylantami, które zachwycają nie tylko swoim wyjątkowym blaskiem, ale również elegancją i odrobiną luksusu, którą zyskujemy dzięki temu drogocennemu kamieniowi.

Niestety sporą wadą diamentów jest ich cena, która sprawia, ze obrączki tego typu są niedostępne dla wielu osób. Wysoka wartość obrączek z brylantami powoduje również strach przed ich codziennym noszeniem w obawie przed zgubieniem, uszkodzeniem lub kradzieżą. Na szczęście w salonach jubilerskich znajdziemy również modele z cyrkoniami, które do złudzenia przypominają prawdziwe diamenty? Czy mogą być dobrymi zastępcami tych drogocennych kamieni? Jak rozpoznać prawdziwy diament?

Jakie są różnice między diamantem a cyrkonią?

Wiele osób niezaznajomionych z jubilerstwem jest w stanie pomylić diament z cyrkonią. Jest to całkowicie normalne, ponieważ te dwa kamienie mają łudząco podobny wygląd, a cyrkonie nazywane są również replikami diamentów. Decydując się na zakup biżuterii z diamentem, warto więc zapoznać się ze wpisami, takimi jak https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-rozpoznac-diament-i-odroznic-go-od-cyrkonii, dzięki którym poznamy wszelkie różnice między diamentem a cyrkonią. Podstawową z nich jest pochodzenie obu kamieni, bowiem diament to kamień naturalny, a cyrkonia jest wytwarzana przez człowieka.

Obrączki ślubne w salonie jubilerskim w Krakowie

Dlaczego cyrkonie to dobry wybór dla osób z ograniczonym budżetem?

Cyrkonie to kamienie syntetyczne wykonywane ze szkła lub żywić syntetycznych. Ich ogromną zaletą jest wygląd, który łudząco przypomina drogocenne diamenty. Co więcej, cyrkonie są zdecydowanie tańsze od swoich naturalnych kolegów, przy czym równie piękne i błyszczące. Tym samym stanowią one idealną alternatywę dla osób, które marzą o obrączce z kamieniem, jednak z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na drogi model z diamentem.

Nie zapominajmy jednak, że prawdziwy diament to nie tylko przejaw luksus i prestiżu. To również prawdziwy cud natury, z którym nie może konkurować żaden kamień syntetyczny, sztucznie wytwarzany przez człowieka. Prawdziwe brylanty mają całkowicie inny skład chemiczny oraz twardość. Co więcej, diament jest jedna z najtwardszych substancji na świecie, która charakteryzuje trwałość i odporność na uszkodzenia. Tym samym wybierając obrączkę ślubną z diamantem, stawiamy na jakość, klasę i ponadczasowe piękno.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.