Jakim kamieniem obudować kominek?

Kamień naturalny jest bardzo popularnym materiałem wykończeniowym we współczesnej architekturze. Cechuje go nienaganny styl i elegancja. Własne dlatego, jest często wybierany jako materiały wykończeniowy do obudowy kominka, Kominki stoją często w centralnym punkcie pomieszczenia, a obudowa z kamienia naturalnego sprawia, że przyciąga on uwagę niejednego gościa. Jaki kamień nadaje się do tego najlepiej? W dalszej części artykuły dowiesz się co zrobić, by kominek wyglądał stylowo i elegancko.

Obudowy kominkowe Wrocław

Nowoczesna obudowa dla kominka

Wybór materiału, jakim obudujemy kominek, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę rodzaj instalacji oraz jaką funkcję ona pełni. Nieodpowiednio wykończony kominek może być niebezpieczny, czego efektem może nawet być wybuch pożaru. W tym celu montaż kominka warto powierzyć profesjonalnym fachowcom z doświadczeniem. Taką firmą jest Kominki Lexus Andrzej Słoninka: https://sloninka.pl, mieszcząca się przy ul. Jeleniej 56 we Wrocławiu (Tel: 607 671 150). Specjaliści doradzą, jaką obudowę kominkową wybrać, by zapewniała bezpieczeństwo domownikom oraz nadawała wnętrzu wyjątkowego charakteru. 

Obudowy kominkowe są dzielone na dwa rodzaje. Wyróżniamy wiec obudowy ciepłe oraz zimne. Różnią się w znacznym stopniu, co przekłada się na efektywność ogrzewania. Wszystko zależy od tego, jak często i z jakim przeznaczeniem używamy kominka. Jedne sprawdzają się dobrze w konstrukcjach wykorzystywanych jako ważne źródło ciepła, a drugie w rzadziej używanych konstrukcjach. Kamień naturalny jest dobrym wyborem, ponieważ jest to materiał ognioodporny, zwiększający bezpieczeństwo.

Dlaczego warto obłożyć kominek kamieniem naturalnym?

Kamień naturalny jest wysoce odporny na działanie wysokich temperatur i ognia. Nagrzewa się powoli i stopniowo oddaje ciepło do pomieszczenia. Obudowy wykonane z kamienia naturalnego są bardzo trwałe, dzięki czemu nie trzeba ich wymieniać co kilka lat. Inwestycja poczyniona na początku w obudowę z kamienia zwraca się wiec, ponieważ nie wymaga ona stałego serwisowania i naprawiania. Największą zaletą dla wielu osób jest oczywiście elegancki wygląd kamienia. Do tego jest odporny na zarysowania i uderzenia. Do obudowy kominka można wykorzystać każdy rodzaj kamienia. Zazwyczaj kamień podlega łatwemu czyszczeniu, dzięki czemu na długo zachowuje swój blask. Wiele osób docenia kamień za to, że każdy jest inny. Naturalna faktura na jego powierzchni nadaje każdej obudowie niepowtarzalnego, eleganckiego wyglądu. Mnogość kamieni na rynku sprawia, że każdy znajdzie coś, co mu się spodoba.

Rodzaje płyt na obudowę kominka

Rynek oferuje ogromną gamę płyt kamiennych do wyboru. Najczęściej spotykane są płyty marmurowe, granitowe, trawertynowe, onyxowe i konglomeratowe. Każdy rodzaj kamienia cechuje się innym wyglądem i trochę innymi właściwościami. Marmur i trawertyn to klasyka idealna do stonowanych pomieszczeń. Granit natomiast dobrze łączy się z kontrastowymi meblami. Onyx to propozycja dla osób z fantazją, lubiących nietypowe rozwiązania. Konglomerat to opcja dla tych, którzy lubią współczesny design oparty na oszczędnej formie.

No thoughts on “Jakim kamieniem obudować kominek?”

Leave your comment

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.

Wszelkie prawa zastrzeżone.