Skip to main content

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

1 komentarz

Zakup pierścionka zaręczynowego musi być dobrze przemyślany. Wiadomo, że ma on wartość nie tylko pod względem ceny, ale jest to również sentymentalna pamiątka na długie lata. Zazwyczaj wybranka serca widzi pierścionek dopiero w chwili zaręczyn. Zatem decyzja o wyborze należy wyłącznie do mężczyzny, który zamierza się oświadczyć. Pierścionek musi zachwycić narzeczoną blaskiem szlachetnego kruszcu i kamienia. W wyborze może pomóc kilka praktycznych wskazówek.

pierścionki zaręczynowe Kraków

Jak wybrać kształt i wielkość pierścionka zaręczynowego?

Przede wszystkim określ gust Twojej partnerki. Można to rozpoznać po noszonej przez nią biżuterii. Zwróć uwagę na to, czy preferuje wzory klasyczne i delikatne, czy raczej bogato zdobione. Ze względu na szeroki wybór modeli pierścionki zaręczynowe w sklepie Łodzińscy to eleganckie klasyczne modele, ale również nowoczesne formy wyróżniające się zdobieniami. Jeżeli dziewczyna lubi elegancką, ale skromną biżuterię, odpowiedni będzie dla niej pierścionek z jednym diamentowym oczkiem. Dla pani chętnie eksponującej swoją biżuterię warto kupić pierścionek większy, w którym ozdobą jest kompozycja z wielu kamieni. Te i inne modele znajdziesz w salonie jubilerskim Łodzińscy

W jaki sposób określić rozmiar pierścionka?

Chcesz dobrać idealny rozmiar, ale nie znasz dokładnego obwodu palca swojej przyszłej narzeczonej? Na blogu firmy Łozińscy: https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-mierzyc-pierscionki dowiesz się, jakie są na to domowe sposoby. Jeśli pokażesz w salonie jubilerskim któryś z pierścionków noszonych przez Twoją dziewczynę, wykonają tam profesjonalny pomiar średnicy.

pierścionek zaręczynowy z diamentem

Na zaręczyny żółte czy białe złoto?

Według tradycji zaręczynowy pierścionek jest z klasycznego żółtego złota. Równie pięknie prezentować się będzie także białe złoto, które swoją barwą przypomina srebro. Jeśli Twoja dziewczyna nosi na co dzień srebrną biżuterię, wybierz pierścionek z białego złota. Będzie on doskonale harmonizował z resztą ozdób. Jest jeszcze wyjście pośrednie — to pierścionek, w którym oprawa łączy w sobie oba te odcienie.

Jaki kamień do pierścionka zaręczynowego?

Biżuteria zaręczynowa musi się charakteryzować trwałością. Najtwardszym minerałem występującym w przyrodzie jest diament. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i nie matowieje pod wpływem czasu. W szlifie brylantowym pięknie załamuje światło i lśni wszystkimi kolorami tęczy. Równie trwałe i piękne są rubiny, szafiry i szmaragdy. Szczególnie efektownie prezentują się w otoczeniu drobnych brylancików. Nie warto wybierać pierścionków zaręczynowych z kamieniami półszlachetnymi.

Po czym poznać jakość produktu?

Stop, z którego wykonana została oprawa pierścionka, w znacznym procencie składa się ze złota, ale ma też domieszkę innych kruszców zapobiegających odkształcaniu i zarysowaniu. Od wewnętrznej strony krążka wytłoczona jest określona cyfrowo próba złota. Na wyroby biżuteryjne najwyższej jakości, używana jest próba 585. Kupując pierścionek z brylantem, sprawdź jego certyfikat autentyczności. Podane są w nim cztery podstawowe parametry kamienia — masa, barwa, czystość i rodzaj szlifu. 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kamil · 1 lat temu
    Dzięki za super poradnik! Pierścionki zaręczynowe to dla mnie czarna magia, a wybór jest ogromny..