Czy sprzedaż auta w skupie się opłaca?

Niejeden z nas usiłował sprzedać swoje używane auto i zobaczył, że nie jest to taka prosta sprawa. Z tego względu wielu właścicieli samochodów używanych zastanawia się nad skorzystaniem z usług firmy, które specjalizuje się w skupie aut. Główną zaletą takiego rozwiązania jest bezpieczeństwo transakcji, a także fakt iż bezpośrednio po zakończeniu niezbędnych formalności otrzymujemy gotówkę do ręki. Skorzystanie z usług powyższej firmy jest szczególnie opłacalne w sytuacji, kiedy szybko chcemy zbyć swój pojazd. Tak więc, co należy wiedzieć zanim zdecydujemy się na sprzedaż naszego samochodu w auto skupie i czy to się w ogóle opłaca?

skup samochodów Gdynia

Czy warto skorzystać z powyższych usług?

Przede wszystkim musimy mieć wiedzę, że sprzedaż auta musi być przemyślaną i zaplanowaną decyzją. Popełniamy błąd jeśli myślimy, iż jeżeli już zdecydowaliśmy się na spieniężenie swojego pojazdu mechanicznego to wystarczy wrzucić ogłoszenie na portal ogłoszeniowy i z założonymi rękami czekać na kupca. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim w pierwszej kolejności trzeba go przygotować do sprzedaży. Czyli naprawić drobne usterki, porządnie wyczyścić pojazd, a i tak na pierwsze telefony możemy czekać przez długi okres czasu. Tak więc skup aut to idealna metoda, szczególnie w sytuacji kiedy jest nam potrzebny szybki zastrzyk gotówki. Być może sprzedając w tym miejscu auto otrzymamy trochę niższą kwotę od tej, kiedy samochód sprzedawalibyśmy sami. Uwzględniając jednak czas i wysokie koszty jakie ponosimy usiłując samemu dokonać sprzedaży, skorzystanie z usług skupu aut wydaje się bardzo opłacalne.

Czy każdy samochód można sprzedać w skupie?

Do skupu aut można sprzedać praktycznie każdy pojazd. Przyjmują one pojazdy w dobrym stanie, jak również auta powypadkowe, zabytkowe oraz dostawcze. Oczywiście kwota jaką otrzymamy będzie adekwatna do stanu technicznego naszego przedmiotu sprzedaży. 

Ile można zarobić w skupie aut?

Skup samochodów używanych zazwyczaj oferuje stawkę na poziomie 60 do 80% aktualnej wartości rynkowej pojazdu. Jest to podyktowane tym, że skupiony samochód nie ma możliwości zwrotu i żadnej gwarancji. Jeśli pojawią się dodatkowe koszty związane chociażby z naprawą pojazdu pokrywa je skup.

Korzystanie z usług skupu aut jest zdecydowanie najszybszą i najprostszą metodą na sprzedaż używanego pojazdu. Oprócz ekspresowej i bezpiecznej transakcji na podstawie umowy kupna-sprzedaży otrzymujemy wypłatę w dogodnej dla nas formie. Dodatkowo niektóre skupy oferują bezpłatny dojazd po auto, jeszcze tego samego dnia!

No thoughts on “Czy sprzedaż auta w skupie się opłaca?”

Leave your comment

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.

Wszelkie prawa zastrzeżone.